Arsti konsultatsioon
Ilusüstid
ELOS™ epilatsioon Laserepilatsioon Fotoepilatsioon
 
Enne protseduuri
ELOS™ noorendus
ELOS™ Kapillaarilaienditele
eMatrix™ Sublative™ UUS!
ELOS™ Naha pinguldus
Triniti™ totaalne nahauuendus
ELOS™ Akne hooldus
VelaShape™
Spa protseduurid
   
  Kontakt
 
ELOS™ epilatsioon Laserepilatsioon Fotoepilatsioon
EST » Protseduurid » ELOS™ epilatsioon Laserepilatsioon Fotoepilatsioon
Prindi
     
 

Karvade eemaldamine Elos Laseri või IPL-ga

Miks mõnes salongis laser -või fotoepilatsioon tulemust ei anna?
Kuidas ma tean, kas laser-või fotoepilatsioon on mulle mõjunud?
Miks mõnes salongis tehes protseduuri ei ole valus ja teises on?
Miks mõnes salongis võtab protseduur rohkem aega  kui teises?


Meil saab keha piirkonna ja nahatüübi järgi valida, millist protseduuri teha, kas Elos laserepilatsiooni või fotoepilatsiooni. Eesmärk on neil ühesugune: tõsta temperatuuri karvanääpsus määrani, mil karv sureb. Protseduuride tulemusena karvakasv nõrgeneb ja peatub lõpuks.

NB! Soovitame protseduure ka neile, kellel on mure vahatamisest või raseerimisest naha sisse kasvanud karvadega või kellel on karvanääpsupõletik kerge tulema!

Korduvad karvaeemaldus protseduurid on vajalikud selleks, et tabada kõiki karvu aktiivses kasvufaasis. Ainult selles faasis on soojus võimeline hävitama karvasibulat. Kasvufaasid on aga kõikidel karvadel erinevad ja nende kasvutsüklid piirkonniti erinevad. Näiteks, kui 65% näokarvadest on anagenise faasis, siis samal ajal on jalakarvadest ainult 20% anagenise faasis. (R.N.Richards, G.E.Meharg, Cosmetic and Medical Electrolysis and Temporary Hair Removal, Medrig Ltd, Canada, 1997) Karvakasvu tsüklid on ka indiviiditi erinevad - sõltuvalt soost, vanusest, etnilisest päritolust, hormonaalsest seisundist jne. 

Karvade kasvufaasid
karvade kasvufaasid


Karvade eemaldamine  ELOS tehnoloogiaga

Elos -tehnoloogia kasutab karvade eemalduseks kahte erinevat energiaallikat - valgust (IPL või laser) ja bi- polaarset raadiolainet, mille koostoime annab eelise selliste karvaeemaldusmeetodite ees nagu tavaline laser- epilatsioon või foto- epilatsioon, mis põhinevad ainult fototermolüüsil.

Laserepilatsiooniks ja fotoepilatsiooniks on vajalik melaniini olemasolu karvas. Termolüüsiks vajaliku temperatuuri saavutamiseks peab piisav kogus valgusenergiat neelduma karvas olevas melaniinis, produtseerimaks soojust karvasibulas. Soojusenergia hävitab karvasibula. Juhul, kui karvas on vähe melaniini, siis ei ole võimalik piisava koguse valgusenergia neeldumine termolüüsi toimumiseks. Laser- ja fotoepilatsiooni teine miinus on suur nahakahjustuste tekkimise oht. Tumedama nahaga inimestel on suur oht ebameeldivateks kõrvalmõjudeks nagu nahapõletused, villid, armistumine ja hüperpigmentatsioon. See tuleneb sellest, kui liiga palju valgusenergiat neeldub mitte karvas, vaid nahas asuvas melaniinis.

karvade eemaldamineKombineerides valgusenergiat (kollased nooled) ja raadiolaine (punane ala)  energiat, kasutab elos- tehnoloogia kahte erinevat soojusenergia allikat hävitamaks karvasibulat.

Karvaeemaldus protseduuril valitakse pulseeriva valguse filtreeritud spektriosa 680-980 nm, see tagab valguse selektiivse neeldumise karvasibulas. Resultaadiks on sihtmärgi (karvasibula) soojenemine kõrgema temperatuurini võrreldes ümbritsevate kudedega. Naha bioelektrilised omadused võimaldavad raadiolainetel minna läbi dermise. Raadiolaine, nagu ka kõik muud elektrilained, liigub mööda parima juhtivusega kanalit, milleks on antud juhul valgusega eelsoojendatud karvasibul. Seega koondub rakendatud raadiolainete energia eelistatult juba eelsoojondatud alasse, tõstes seal temperatuuri termolüüsiks vajaliku määrani. Termolüüs tekitab bioloogilise efekti - karvasibulad hävinevad.   Kuna valgus on ainult üks osa elos-tehnoloogiast, siis on võimalik kasutada valgusenergiat tasemel, kus see on täiesti ohutu kõikidele nahatüüpidele. Samal ajal jahutab epidermist külm kontaktotsik, suurendades sedasi naha vastupanuvõimet. Selle tulemusena väheneb raadiolane neeldumine epidermises, suurendades nõnda turvalisust ja tagades soojusenergia parema neeldumise eelsoojendatud alas. 

Vaata videoklippi protseduurist!

 

Realistlikud ootused

On tähtis teada, et 100%ilist karvakadu igaveseks ei saa garanteerida, sest jõudeolekus või puhkefaasis olevad karvad võivad aja mööduses aktiveeruda faktorite mõjul nagu hormonaalne tasakaalu häire, rasedus, menopaus, haigused, medikamendid, ülekaalulisus, alakaalulisus jne.

Mida peab teadma enne protseduurle tulekut?

  • 2 nädalat enne protseduuri tuleb vältida päevitamist ja isepruunistavate kreemide kasutamist. 
  • Protseduurid ei ole soovitavad rasedatele ja imetavatele naistele, rasket diabeeti, lupust ja epilepsiat põdevatele inimestele. 
  • Tuleb vältida fototundlikkust tekitavate medikamentide ja toiduainete manustamist.
  • Kui sa oled eemaldanud karvu vaha või epilaaroriga siis on soovitav oodata 4 nädalat enne foto- või laserepilatsiooniga alustamist. (vajalik selleks, et kindlustada uue karvasibula olemasolu)
  • 1 päev enne foto- või laserepilatsiooni tuleb töödeldavalt alalt raseerida karvad ziletiga. 
  • Kui teil on kuiv nahk siis on soovitav päev enne protseduuri ennast korralikult kreemitada, et protseduuri tehes imenduks energia paremini. 
  • Protseduurile soovitame tulla puhta nahaga, kasutamata kreeme, parfüümi või meiki.
     
Protseduur

Olenevalt piirkonnast võtab see aega 15 min - 3 tundi. Enne ELOS Laser ja fotoepilatsiooni protseduuri, eelneb põhjalik konsultatsioon vastava koolituse saanud asjatundjalt. Konsultatsiooni käigus tehakse kindlaks teie nahatüüp, testitakse teie naha reaktsiooni energiampulsile ja selgitatakse välja, kas teil on protseduuri sooritamiseks vastunäidustusi.

Parima tulemuse saavutamiseks on soovitav läbida 1-8 protseduuri 4-8 nädalaste intervallidega.


fotoepilatsioon, laserepilatsioon

© 2009 Maurits Grupp Oü


 
  Telli uudiskiri
Sisesta oma e-posti aadress
   
 
  Uuri lähemalt