Arsti konsultatsioon
Ilusüstid
ELOS™ epilatsioon Laserepilatsioon Fotoepilatsioon
ELOS™ noorendus
ELOS™ Kapillaarilaienditele
eMatrix™ Sublative™ UUS!
ELOS™ Naha pinguldus
Triniti™ totaalne nahauuendus
ELOS™ Akne hooldus
VelaShape™
Spa protseduurid
   
  Kontakt
 
ELOS™ Akne hooldus
EST » Protseduurid » ELOS™ Akne hooldus
Prindi
     
 

Akne põhjustajateks võivad olla paljud erinevad faktorid:
 • Liigne rasuproduktsioon. Rasu tootmist rasunäärmetes stimuleerivad androgeensed hormoonid testosteroon ja dihüdrotestosteroon, mille hulk suureneb puberteedieas.
 • Pooride ummistumine rasu ja surnud naharakkudega, mis soodustavad komedoonide teket.
 • Folliikulite sein võib puruneda, mille järgselt pääsevad pooridest ümbritsevasse nahka bakterid ja komedoonide sisu. Tekivad põletikulised kolded (vistrikud või pustulid).
 • Geneetilised faktorid
 • Hormonaalsed faktorid (kõrgem androgeenhormoonide tase), polütsüstilised munasarjad (tavaline), teised hormonaalsed häired (harva), psühholoogiline stress ja depressioon
 • Keskkonna faktorid: naha turset põhjustav kõrge niiskus, kosmeetikatooted, eriti teatud niisutajad, puuderkreemid ja juuksevärvid, rasvased päiksekaitsekreemid (toimeainetest lanoliin, vaseliin, taimeõlid, butüülstearaat, laurüülalkohol ja oleiinhape).
   
Acne vulgaris on kõige tavalisem akne vorm, mis esineb 85-100% inimestest elu mõnes perioodis. Tekib peamiselt puberteedi ja noorukieas, kuid võib püsida või isegi halveneda täiskasvanueas. Enamusel akne patsientidest on rasune nahk. Acne vulgaris võib esineda näol, rinnaku ja selja ülaosas ja mõnikord ka mujal kehal, kus on palju rasunäärmeid. Tavaliselt võib üheaegselt näha mitmeid erinevaid akne koldeid. Üksikud lööbeelemendid püsivad harilikult alla 2 nädala, sügavamad sõlmed võivad aga püsida kuid. Akne võib olla kerge, mõõdukas või raske. Komedonaalse akne korral on ülekaalus avatud ja suletud komedoonid, põletikulise akne korral paapulid ja pustulid. Tsüstilist aknet iseloomustavad tsüstid, sõlmed ja auklikud armid.
 
 

Akne kolded on:
        Avatud komedoonid (mustpead, joonis 1.)
        Suletud komedoonid (valgepead, joonis 2.)
        Mitte-põletikulised sõlmed (mõnikord nimet. tsüstideks)
        Paapulid (väikesed punased kühmukesed, joonis 3.)
        Pustulid e.mädavillid (valged või kollakad “pigistatavad” punktikesed, joonis 4.)
        Põletikulised sõlmed (suured punased muhud) NB! Soovitame pöörduda nahaarsti poole.

Sekundaarsed kolded:  NB! Soovitame Fotonoorendamist ja/või Naha pinguldamist.
        Ekskoriatsioonid (kratsitud laigud)
        Punetavad laigud (jääklaigud hiljuti paranenud kolletest)
        Pigmentlaigud (pruunikad jääklaigud vanematest kolletest)

 
Akne ravi  ELOS  tehnoloogiaga

Aktiivse põletikulise akne ravi eesmärgiks on vähendada aknet tekitavate bakterite (P.Acnes) populatsiooni nahas ja hoida rasunäärmete aktiivsust kontrolli all vältimaks ülemäärase rasu teket. On kliiniliselt tõestatud, et elos -tehnoloogiaga akneravi protseduurid vähendavad akne vohamise piirkondi, ja kiirendavad taastumisaega.

 

NB! Elos akneravi kasutab laia valgusspektrit 400-980nm ja bi-polaarse raadiolaine energiat, et mõjutada rasunäärmeid nahas. Sinine, lühikese lainepikkusega valgus mõjutab P.Acne populatsiooni rasunäärmete juhades. P. Acnes bakterid toodavad porfüriine, mis on valgusravi märklauaks. Valgus tekitab bakterite rakumembraanis vabasid radikaale, mis mõjuvad neile hävitavalt ja rahustab seeläbi põletiku rasunäärmes. Punasel ja infrapunasel valgusspektril koos raadiolaine energiaga on rasunääret kuivatav efekt, mis pärsib liigset rasueritust. Raadiolaine aitab kaasa aknearmide paranemisele.


Realistlikud ootused

Kuigi elos akneravi protseduur vähendab ja ravib aktiivset aknet, võivad geneetilised ja keskkonnafaktorid esile kutsuda uue akne aktiveerumise. Tuleks ka hoolega järgida nahahooldusreziimi ja võtta kasutusele õlivabad päevituskreemid, õrnad näotoonikud, naha rasu ja keratiini reguleerivad ained nagu glükoolhape, AHA happed, paiksed retinoidid ja muud abivahendid, mis aitavad vältida pooride ummistumist. Akne armide (pruuide ja punaste plekkide) parandamiseks peale aktiivse akne ravikuuri soovitame Fotonoorendamist ja Nahapinguldamist.

Mida peab teadma enne protseduurile tulekut?
 • 2 nädalat enne protseduuri tuleks vältida päevitamist ja isepruunistavate kreemide kasutamist.
 • Protseduurid ei ole soovitavad rasedatele ja imetavatele naistele, rasket diabeeti, ägedaid ekseeme ja dermatiiti põdevatele inimestele.
 • Tuleb vältida fototundlikkust tekitavate medikamentide ja toiduainete manustamist.
 • Kui sa oled teinud näo keemilist koorimist või kirurgilisi protseduure, peaks olema möödunud 3 kuud enne fotonoorenduse või nahapinguldamisega alustamist.
 • Protseduurile peab tulema puhta nahaga, kasutamata kreeme, parfüümi või meiki.
Protseduur
 
Olenevalt protseduurist võtab see aega 15min -40 min.
Protseduurile eelneb põhjalik konsultatsioon vastava koolituse saanud asjatundjalt. Konsultatsiooni käigus tehakse kindlaks teie nahatüüp, testitakse teie naha reaktsiooni energiampulsile ja selgitatakse välja, kas teil on protseduuri sooritamiseks vastunäidustusi.

Parima tulemuse saavutamiseks tuleks läbida 2 akneravi protseduuri nädalas, 5-6 nädala jooksul. Edasi tuleks sooritada profülaktilisi protseduure 2 korda kuus, siis korra kuus ja lõpuks suurendada protseduuride intervalli vastavalt akne paranemiskiirusele. Acne ravi saab kombineerida ka teiste laserravi ja IPL protseduuridega.
 
Acne
Acne
Acne
Acne
Acne
Acne

 
  Telli uudiskiri
Sisesta oma e-posti aadress
   
 
  Uuri lähemalt